Co to je Contemporary dance?

Contemporary dance nebo- li současný tanec, kombinuje prvky různých tanečních forem a umožňuje vyjádřit pocity pomocí pohybů těla a mimiky. Contemporary dance je taneční forma, která inovuje a kombinuje prvky jazzu, moderního tance, klasického baletu a lyrického tance. Omezení tradičních tanečních forem se nevztahuje na tento žánr. Tanec se vyznačuje flexibilitou pohybu, plynulostí a představivostí.Což umožňuje tanečníkům synchronizovat mysl a tělo a v ideálním případě i evokovat emoce u publika.

Co to je Commercial Jazz?

Commercial Jazz – tento tanec působí velmi žensky a elegantně. Tento styl můžete znát z nejrůznějších hudebních videoklipů a světových show. Commercial jazz prolíná jak prvky funku, hip hopu a popu, tak i pomalé a sexy pohyby. Každý si zde přijde na své. Přijďte zkusit  tento energetický tanec plný kontrastů!

Taneční lekce

Taneční lekce/ kurz  probíhají v pátek a v neděli. Jsou určeny jak začátečníkům tak i pokročilým tanečníkům.  V lekcích/kurzu  se budeme učit průběžně choreografii, takže doporučujeme chodit pravidelně každý týden :)

 

Lekce/ kurzy vypsané v rozvrhu:

  • pátek: pravidelný kurz

taneční kurz - mix contemporary dance a commercial jazz, uzavřený kurz s Baru

  • neděle: otevřené lekce

contemporary dance s Baru

commercia jazz s Baru

ČASTÉ DOTAZY

Na lekci se oblékněte tak, jak je vám to pohodlné. Doporučujeme sportovní kalhoty – upnuté/ volné nebo delší kraťasy. Vršek může být tričko/tílko nebo mikina. na nohy postačí ponožky.

+ Pro citlivá kolena doporučujeme chrániče na kolena.

Všichni, kdo chtějí něčeho dosáhnout a zlepšovat se, musí chodit pravidelně. V lekci se učí jedna choreografie několik týdnů po sobě (vždy záleží na lektorovi kolik týdnů si nechá na jednu choreografii). Doporučujeme k lekci navštěvovat i Stretching pro zvýšení flexibility a mobility.