Exotic Pole

... my gym shoes rock

Co mám očekávat v kurzu Exotic pole?

Exotic pole – moderní taneční styl, který zahrnuje jak prvky z pole dance, tak i floorwork kolem tyče. V kurzu se budeme postupně učit choreografii. Tento taneční styl je v dnešní době velmi populární po celém světě. Exotic style ukrývá v sobě mnoho stylů od nekončící flow přes hip hop prvky až po akrobacii. Pokud nemáte zkušenosti s pole dance, pak velmi doporučujeme se nejprve přihlásit do kurzu – INTRO to Pole –  kde se naučíte nejdůležitější základy pole dance. 

kurzy Exotic pole

Exotic Pole

Tento kurz se zaměřuje na správnou techniku pole dance na vysokých podpatcích s platformou. Tento kurz není o tricích na tyči, ale více o tanci a floorworku. Exotic pole je skvělým kurzem, který vám pomůže se naučit správnou techniku tančení na podpatcích s platformou. Lekce není jen o choreografii, ale budeme se soustředit na techniku provedení, čisté provedení přechodů a vneseme do tance půvab a eleganci.

Workshopy

Nepravidelné lekce pro nadšence Exotic pole :) Workshopy jsou zaměřeny buď na choreografii nebo čistě na low flow triky a přechody kolem tyče.

V posledních letech je pole dance celosvětově jednou z nejrychleji rostoucí formou fitness.

Moderní pole dance se vyvinul ve sportovní umění a cvičí jej nejen profesionálové a umělci, ale všichni od příležitostných studentů a fitness nadšenců, až po národní a mezinárodní uznávané sportovce pole dance.

Základy pole dance se zrodily mnohem dřív, než by množí předpokládali. Umění pole dance/ fitness vychází z velmi starých gymnastických sportů. Učí se mu jak ženy, tak i muži muži. Základ pole dance pochází z:

♥ Čínského cirkusu – kombinace šplhů, akrobatických prvků na dlouhých tyčích v cirkusu. K představení se často používá několik tyčí a artisté přeskakují z jedné tyče na druhou

♥ Indického tréninkového programu nazývaný „Mallakhamb“ – cvičení se provádí na dřevěným kůlu a cvičí ho především muži

♥ V historii pole dance jsou zmiňované také Hoochie Coochie tanečnice a sexuálni revoluce 60. let. Kořeny pole dance spjaté s      chromovou tyčí najdeme v roce 1968 v kanadském Vancouveru, kde se konalo první veřejné vystoupení. 80. léta jsou pak v Kanadě a USA silně spjata se striptýzovými bary. První tréninkové prostory vznikaly právě v reakci na vysokou poptávku po akrobatických schopnostech barových tanečnic.

♥ V 90. letech se začalo využívat tyče jako kondičního cvičení a vznikla dnešní podoba pole dance. Od té doby se pole dance stal koníčkem pro širokou veřejnost, ale také sportem, kde se sportovci mohou účastnit různých národních i mezinárodních soutěží a mistrovství. V roce 2009 byla založena International Pole Sport Federation jejíž cílem je usilovat o zařazení pole sport na Olympijské hry.

Benefity Pole Dance:

  • Budování svalové síly těla
  • Zvýšení flexibility a mobility těla
  • Zlepšení celkové koordinace
  • Zvýšení sebevědomí a pocítíte přísun energie
  • Zábavný způsob, jak se udržet v kondici

Pro lekce Exotic pole se meze v oblékání nekladou. Můžete tančit  jak legíny, tak i kraťáskách. Přijďte na lekci v tom, v čem se cítíte dobře. Na této lekci se zaměřujeme na tanec na podpatcích s platformou. Pro začátečníky doporučujeme velikost podpatku 6inch – 7 inch. Pro pokročilé 8inch. Podpatky s platformou určené na pole dance můžete sehnat online na eshopu. Koukněte třeba na značky Pleaser,Hella Heels,..

Chrániče na kolena s sebou!

+ Doneste si i svůj malý ručníček na čištění tyče 🙂

Určitě můžete –  podpatky nejsou nutností, ale velmi je doporučujeme. Usnadní některé taneční přechody a prvky. Pokud nemáte podpatky, vezměte si ponožky (můžete zvolit jak nízké, tak i vysoké nadkolenky). A pokud se vám bude kurz a styl líbit, můžete si boty dokoupit později 🙂

+ S sebou chrániče na kolena!