Začínáte s Pole dance?

Pokud jste nikdy nezkusili Pole dance nebo byste si chtěli zopakovat potřebné základy, pak velmi doporučujeme se přihlásit nejprve do kurzu – INTRO to Pole –  kde naberete postupně sílu a naučíte se nejdůležitějším základům tohoto krásného sportu. Poté se můžete přihlásit do dalších Pole dance kurzů a lekcí – jako je například Exotic pole, Pole dance L1, Contem pole a veškeré otevřené lekce s tyčí.

úrovně kurzů POLE DANCE

Intro to Pole

Naučíme se: základní technika pole dance/ pole fitness -  důležité pro všechny navazující kurzy, základní spiny, úchopy a příprava na invert (prvek hlavou dolů)

Pole dance L1

Naučíme se: spiny na statické a spinnové tyči, základní triky, šplh, invert hlavou dolů, bohyně, jasmin, figurehead,..

Pole dance L2

Naučíme se: spiny a hlavně triky jak na statické tak spinnové tyči, vis za vnější, vnitřní nohu, jasmin, butterfly, flatline,..

Pole dance Mix class

Úroveň pole dance je v tomto kurzu smíšená. Požadujeme, abyste uměli vis za vnější/ vnitřní nohu, aerial invert, shouldermount, brassmonkey

V posledních letech je pole dance celosvětově jednou z nejrychleji rostoucí formou fitness.

Moderní pole dance se vyvinul ve sportovní umění a cvičí jej nejen profesionálové a umělci, ale všichni od příležitostných studentů a fitness nadšenců, až po národní a mezinárodní uznávané sportovce pole dance.

Základy pole dance se zrodily mnohem dřív, než by množí předpokládali. Umění pole dance/ fitness vychází z velmi starých gymnastických sportů. Učí se mu jak ženy, tak i muži muži. Základ pole dance pochází z:

♥ Čínského cirkusu – kombinace šplhů, akrobatických prvků na dlouhých tyčích v cirkusu. K představení se často používá několik tyčí a artisté přeskakují z jedné tyče na druhou

♥ Indického tréninkového programu nazývaný „Mallakhamb“ – cvičení se provádí na dřevěným kůlu a cvičí ho především muži

♥ V historii pole dance jsou zmiňované také Hoochie Coochie tanečnice a sexuálni revoluce 60. let. Pole dance spjaté s      chromovou tyčí najdeme v roce 1968 v Kanadě, kde se konalo první veřejné vystoupení. 80. léta jsou pak v Kanadě a USA silně spjata se striptýzovými bary. První tréninkové prostory vznikaly právě v reakci na vysokou poptávku po akrobatických schopnostech barových tanečnic.

♥ V 90. letech se začalo využívat tyče jako kondičního cvičení a vznikla dnešní podoba pole dance. Od té doby se pole dance stal koníčkem pro širokou veřejnost, ale také sportem, kde se sportovci mohou účastnit různých národních i mezinárodních soutěží a mistrovství. V roce 2009 byla založena International Pole Sport Federation jejíž cílem je usilovat o zařazení pole sport na Olympijské hry.

Benefity Pole Dance:

  • Budování svalové síly těla
  • Zvýšení flexibility a mobility těla
  • Zlepšení celkové koordinace
  • Zvýšení sebevědomí a pocítíte přísun energie
  • Zábavný způsob, jak se udržet v kondici

Začátečnicím postačí legíny/ šortky a triko nebo jakékoli jiné pohodlné sportovní oblečení. Od Pole Dance level 1 jsou potřeba kraťásky. Pokročilejší pole dancerky potřebují kraťásky a sportovní top ideálně pouze na ramínka (bez rukávů). Na rozcvičku a protažení si v zimě doneste něco teplejšího přes sebe.

Doneste si i svůj malý ručníček na utírání tyče 🙂